פרויקטי גמר תשע"ד

updated 28/7/2014


Cooter: אפליקציה לטיפול בתלונות על תחבורה ציבורית


אייל עבדאללה וסבטלנה שור
eyal2go@gmail.com svety100@yahoo.com
מנחה: ד"ר סולנג' קרסנטי

אפליקציה לטלפון חכם המאפשרת לנוסעים בתחבורה הציבורית להגיש תלונה בצורה קלה ונוחה. האתר המקושר לאפליקציה מאפשר למתלונן לעקוב אחר הטיפול בתלונתו ולחברות התחבורה לטפל בתלונות באופן מרוכז.


DigiGarden: מערכת לניטור צמחי הבית


פולינה גרנות ודניאל מנספילד
poli.granot@gmail.com Daniel.mansfield@mail.huji.ac.il
מנחה: ד"ר מרטין לנד

המערכת מאפשרת לנטר מרחוק את מדדי הצמח השונים (לחות, טמפרטורה ואור) של צמחי הבית ולהציגם למשתמש בצורה נוחה בעזרת ממשק משתמש אינטרנטי. כמו כן המערכת מסוגלת להתריע למשתמש על צמחים שמצבם מתדרדר ובכך לאפשר מתן טיפול מיטבי לצמחים. המערכת פשוטה ואינטואיטיבית וניתן להרחיבה בקלות למספר אינסופי של צמחים


Digipass: אפליקציה לנסיעה בתחבורה ציבורית


לילך אורנשטיין ואביתר לוי
lilacoren@gmail.com levyeviatar@gmail.com
מנחה: ד"ר מיכל אלחנתי

אפליקציה לטלפון חכם המאפשרת תשלום על נסיעות בתחבורה ציבורית. המשתמש יכול לרכוש נסיעות בכל חברת תחבורה בצורה פשוטה נוחה ומאובטחת. מימוש הנסיעה נעשה ישירות באמצעות הטלפון. בנוסף, האפליקציה מנהלת באופן חכם את הרכישות של המשתמש כך שהרכישה תעשה באופן מותאם למאפייני המשתמש ולהיסטורית הרכישות שלו.


Jambox: Social recording studio - אולפן הקלטות וירטואלי


תום סודאי ויגאל קריימר
firez03@gmail.com igal.kr85@gmail.com
מנחה: ד"ר סולנג' קרסנטי

אתר אינטרנט המשמש כאולפן הקלטות וירטואלי. המשתמשים באתר יכולים להקליט קטעי נגינה ושירה ולשלב בין הקטעים השונים ליצירת מוסיקה משותפת. המשתמשים יכולים לאתר שותפים על פי מאפיינים כמו כלי נגינה, סוגה ועוד.


Network Emulation: A Tool for Analyzing Causes of Bandwidth Variation


גל יתאח ורענן לורי
itachgal@gmail.com ranan.lor@gmail.com
מנחה: ד"ר מרטין לנד

אמולטור המדמה פעולת תעבורה ברשת בין שתי נקודות קצה. האמולטור מאפשר להגדיר ראוטרים וירטואליים, פרוטוקולים ומצבי תעבורה שונים. האמולטור אוסף נתונים המשמשים כתשתית למחקר תאורטי של הרשת, בפרט לצורך גילוי סיבות לעיכובים ושיבושים בתעבורה.


V.I.D.: Virtual Interactive DJ system


חסן דרוויש ופראס רסאס
hasan.darweesh@gmail.com firas.ra10@gmail.com
מנחה: ד"ר יורם יקותיאלי

מערכתDJ  וירטואלית אשר מזהה תנועות גוף של המשתמש, מציגה ויזואליזציה של המשתמש בזמן אמת, מנתחת ומשתמשת בתנועות להפעלת ממשק משתמש גרפי המתחבר לתוכנת ה-DJ ומפעיל אותה. המערכת מציגה גם ויזואליזציה תואמת מוזיקה להעצמת חווית הקהל והמשתמש.


Virtual keyboard


מואיד מוקטרן ופאדי מטר
moayad.mokatren@gmail.com fadi.matar8228@gmail.com
מנחה: ד"ר יורם יקותיאלי

בפרויקט מומשה מקלדת וירטואלית באמצעות מקרן פשוט, לייזר ומצלמה. המערכת מזהה הקלדה בו זמנית של מספר אצבעות ברמת הפרדה גבוהה. ניתן להקרין כל תבנית קלט בצורת מטריצה על משטח כלשהו ובכך המערכת מאפשרת מימוש של מגוון תבניות קלט שניתן להגדיר באופן מותאם לצרכים ייחודיים.


אפליקציית ניווט לרצים


סשה אליוקוב ופבלו ירושביץ
alukov@gmail.com pavlo_yar@yahoo.com
מנחה: ד"ר מיכל אלחנתי

אפליקציה לטלפון חכם המספקת ניווט קולי בעת ריצה. האפליקציה מאפשרת בניית מסלולים על פי מפות ושמירה של מסלולים. בעת ריצה האפליקציה מציגה את התקדמות הרץ במסלול שנבחר ונותנת הוראות קוליות לפניות לאורך המסלול שנבחר.


יומן תומך בתמונות לאנדרואיד


ילנה סולטיסיק
elenaber31@gmail.com
מנחה: ד"ר סולנג' קרסנטי

אפליקציה לטלפון חכם המאפשרת ניהול נוח יותר מהקיים של תמונות המצולמות בטלפון וקישור של תמונות ליומן. האפליקציה מאפשרת שמירה וסיווג תמונות על פי המקום בו הן צולמו ומחיקה אוטומטית של תמונות לפי תאריך תפוגה שמגדיר המשתמש. ניתן לשלב תמונות באירועים המוגדרים ביומן כדי ליצור תזכורת ויזואלית או כדי לקשר תמונות רלוונטיות לאירוע.


יצירתיות ממוחשבת


קרן ממן ופאינה קורלוב
keren.maman89@gmail.com k_faina@walla.com
מנחה: ד"ר יורם יקותיאלי

בפרויקט זה פותחה תכנה המאפשרת למשתמש לעבד תמונות לכדי תוצאה אמנותית בתהליך איטרטיבי מהנה ובזמן סביר. בכל שלב של התהליך המשתמש יכול לבחור אופרטורים שונים לעבוד תמונה ולבחור את התוצאה החביבה עליו מתוך המגוון המוצע לו.


מערכת הנחייה קולית לעוורים המתריעה על מכשולים-בדיקת התכנות


יוסי גבריאל
yosef.gavriell@gmail.com
מנחה: ד"ר יורם יקותיאלי

בפרויקט זה הראנו התכנות לבניית מערכת הנחייה קולית לעיוורים המבוססת על מצלמה. המערכת תקבל כקלט צילום דינמי של מסלול ההליכה של המשתמש, תזהה המצאות מכשולים במסלול ותתריע עליהם באופן קולי.


ניווט במבנים


ויקי סנדלר ואורי שבו
victoria.sandler@gmail.com orishabo@gmail.com
מנחה: ד"ר מיכל אלחנתי

בדיקת התכנות של אפליקצית ניווט בתוך מבנים לטלפון חכם. ניווט מבוסס GPS מחייב שהייה במקום פתוח. מטרת הפרויקט היא לבחון את האפשרות לנווט בתוך מבנה בעזרת מד הצעדים וחיישני הכיוון המובנים במכשיר הטלפון.


סימולטור לחומרה של Thunderbolt


מיכל לורנסו ועדיה מילר
chalisheva92@gmail.com adiya15@gmail.com
מנחה: מנחה: ד"ר מרטין לנד

טכנולוגית ה Thunderbolt היא פרוטוקול כפול לקלט/פלט שמשתמש ביציאת MDP. כיום הטמעת השימוש ב- Thunderbolt מחייב שימוש בהתקני חמרה יקרים. הסימולטור מאפשר הדמיה מלאה של השימוש ב Thunderbolt לצורך בדיקות, פיתוח והטמעה. הפרויקט פותח עבור אינטל.


שיפור אלגוריתם לזיהוי שלטים


מיכאל דורון ואהרון הורוביץ
michaeldoron59@gmail.com aharon0525@gmail.com
מנחה: ד"ר יורם יקותיאלי

הפרויקט הוא חלק מפיתוח מערכת לזיהוי שלטים בחברת Mobileye. מטרת הפרויקט היא ייעול תהליך הלמידה של מסווגים שונים. במסגרת הפרויקט נבחנו אלגוריתמים שונים במטרה להתמודד עם כמויות עצומות של נתונים באופן חסכוני, יעיל ומהיר יותר.